Największe wydawnictwo zajmujące się publikacją materiałów szkolnych

Wydawnictwo Nowa Era jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych pośród uczniów i ich rodziców wydawnictw. Na rynku istnieje od 1992 roku stawiając na publikację podręczników dla nauczycieli, zeszytów szkolnych oraz podręczników szkolnych. W jego ofercie dostępne są materiały edukacyjne dedykowane wszystkim klasom oraz aktualnym przedmiotom. W ostatnim czasie wydawnictwo zaczęło coraz intensywniej wykorzystywać wirtualne możliwości nauki – w jego ofercie znajdziemy chociażby cyfrowe wsparcie dla nauczycieli. Nowa Era podręczniki to publikacje, które zachęcają do stawiania na nowe rozwiązania. Co znajdziemy w ofercie Nowej Ery?

Od wersji fizycznych po cyfrowe

Choć nadal większość oferty wydawniczej Nowej Ery stanowią podręczniki fizyczne, to widać, iż wydawnictwo kieruje się w stronę różnorodności. E-rozwiązania to pomysł na uzupełnienie wiedzy nauczycieli oraz uczniów. Narzędzia dostępne są na stronie Nowej Ery i podzielone zostały według klas (mamy więc edukację przedszkolną i szkolną, szkołę podstawową, ponadpodstawową i klasy maturalne). Nauczyciel może czerpać dodatkowe informacje z generatora testów czy podsumowań maturalnych. 

Nie tylko dla nauczyciela

Nowa Era podręczniki to bogata oferta fizyczna i cyfrowa (https://www.taniaksiazka.pl/wydawnictwo/nowa-era). Poza materiałami skierowanymi w stronę nauczycieli, na stronie internetowej wydawnictwa dostępne są zakładki umożliwiające naukę dziecka po powrocie ze szkoły. Raz jeszcze mamy tu prosty i zrozumiały podział na klasy – w skład oferty wchodzą interaktywne gry dla przedszkolaków, cyfrowe podręczniki dla uczniów szkół podstawowych czy dodatkowe treści w postaci ćwiczeń, zadań i filmików. Wybrane materiały uaktywniają się po wpisaniu kodu umieszczonych w podręcznikach fizycznych Nowej Ery.

Oferta wydawnicza Nowej Ery obejmuje:

  • podręczniki i zeszyty szkolne oraz materiały pomocnicze dla nauczycieli
  • poza ofertą standardową, wydawnictwo proponuje tak zwane cyfrowe wsparcie (z dodatkowych treści korzystać mogą wszystkie klasy oraz nauczyciele)
  • wirtualne materiały dodatkowe uzupełniają informacje, które uczeń przyswaja na lekcjach, z kolei generatory testów i zadań ułatwiają pracę nauczycieli
  • cyfrowa oferta cechuje się dużym zróżnicowaniem (od interaktywnych gier edukacyjnych dla przedszkolaków, po filmy i zadania skierowane dla uczniów klas wyższych)
  • zgrabne połączenie możliwości fizycznych z cyfrowymi: oba bieguny uzupełniają się nawzajem i zachęcają do dalszego poznawania zagadnień.
Szkoła zdjęcie utworzone przez pressfoto - pl.freepik.com