Przyjazna edukacja

Przyjazna edukacja to taka, dzięki której dzieci są w stanie dowiedzieć się wielu rzeczy. Nie tylko tych obowiązkowych, ale również takich poza programowych. Za odpowiednie przekazanie wiedzy odpowiedzialny jest nauczyciel. To właściwie jego postawa, jego podejście do nauczania sprawia, że uczniowie albo garną się do nauki albo wręcz odwrotnie. Tak, rodzice są w stanie dzieciom pomóc bardzo dużo. Mogą załatwiać im dodatkowe korepetycje, dodatkowe zajęcia w szkołach np.gdzie uczą języków obcych. Można zakupić dodatkowe Nowa Era podręczniki. Na nic jednak to się zda, jeżeli nauczyciel nie będzie umiał wszystkiego powiedzieć lub rzeczowo nie wyjaśni odpowiednich tematów. Jeżeli rodzic widzi, że dziecko ma problem z nauką, to należy się dowiedzieć jaki jest nauczyciel. Może się bowiem okazać, że to nie wina ucznia, a właśnie nauczyciela. Może więcej uczniów ma problem z takim nauczycielem (nawet najwięksi “kujoni”). W takim wypadku rodzice muszą działać, ponieważ nieumiejętnie przekazana wiedza na pewno zaszkodzi w przyszłości dzieciom. O taki temat trzeba dbać.

“To się czyta!”

Za powstanie tego podręcznika odpowiedzialne są Anna Klimowicz i Joanna Ginter. Jest to podręcznik dedykowana do szkoły branżowej na język polski. Ogromną zaletą tej książki są umieszczone w środku współczesne teksty literackie, zajmujące się tematyką bliską dzisiejszej młodzieży. Mowa jest tutaj chociażby o emocjach, jak chociażby radość, euforia, po smutek, żal, a nawet depresja. Wykorzystując lekcje polskiego również można porozmawiać o takich tematach. Zostało tutaj zastosowane podzielenie treści na krótkie rozdziały i jednostki tematyczne. Po każdym rozdziale znaleźć można ćwiczenia podsumowujące, dzięki czemu uczeń jest w stanie w lepszy sposób utrwalić swoją wiedzę.

“MATeMAtyka 1”

Wiedza z matematyki w zakresie podstawowym dla liceów i dla techniki. W szkołach średnich uczniowie muszą wybrać zakres poszczególnych przedmiotów, ponieważ w dalszej konsekwencji będzie to rzutowało na egzamin maturalny. Z jakich przedmiotów będą zdawać egzamin na poziomie podstawowym, a na jakim w zakresie rozszerzonym. Uczniowie poznają zupełnie nowe dla siebie tematy i przy okazji dzięki odpowiednim odnośnikom mogą przypomnieć sobie, czego uczyli się w szkole podstawowej. Wiedza przedstawiona jest w małych zakresach, co pozwala na lepsze przyswojenie poszczególnych tematów. Za książkę odpowiedzialni są Wojciech Babiański, Karolina Wej i Lech Chańko.

Szkoła zdjęcie utworzone przez pressfoto - pl.freepik.com